Ne příliš šťastná sobota

21.07.2010 21:51

Že i naše štěstí se může unavit a přesednout na někoho jiného, jsme zjistili v sobotu 17. července. Plni očekávání jsme v 11 hodin vyrazili šesti auty na hasičskou soutěž do Jeníkova. Říkali jsme si - jiný kraj, jiný mrav, načerpáme nové zkušenosti... Jak blízko jsme byli pravdě!

Jen pár dní před soutěží nám nebyl nikdo schopný říci, o co tam vlastně půjde, tak jsme se nechali překvapit. Chvíli po příjezdu bylo překvapení odhaleno a zaskočilo všechny přítomné vinaráky. Soutěž sice měla probíhat na dvě kola, ale v prvním pořadatelé vymysleli sání z potoka, tedy spíše větší louže. Bohužel - naše nová mašinka to neumí a stará zůstala doma. Co teď? Naštěstí domácí družstvo ochotně zapůjčilo svou mašinu a tak jsme se mohli soutěže zúčastnit. Bylo odstartováno a kluci se chopili svých úkolů, po chvíli se hadice začaly plnit vodou, ale... brzy přestaly - ucpal se koš. Z proudnic voda sotva cákala. I tenhle problém kluci dokázali vyřešit a terče sestřelili. Čas už nám ale bohužel vzal všechny naděje na postup do druhého kola, kterého se mohlo zúčastnit jen 8 nejlepších družstev. Ta soutěžila po dvou najednou a úkolem bylo sestřelit prázdné sudy od piva. V té době se už nad náma honily mraky a chystala se bouřka. Když začal foukat silný vítr a padat první kapky, radši jsme se zbalili, nastartovali naši šestičlennou kolonu a jeli domů, takže ani nevíme, kdo vůbec vyhrál.

Po neúspěšném odpoledni jsme si chtěli vylepšit náladu na noční soutěži ve Včelákově. Ale aby toho za ten den nebylo málo - přijedem tam a nikde nikdo - soutěž kvůli nepříznivému počasí zrušena. No co, večer jsme strávili v hospůdce a taky bylo hezky! Snad příští soutěž skončí ještě lépe :-)